Proč se vyhnout půjčce na směnku

Uvažujete o půjčce na směnku? Než se pro ni rozhodnete, pojďme si o ní říci více, především to, proč ji odborníci nedoporučují.

Nebezpečí u půjčky na směnku

Půjčka na směnku je pro mnohé klienty lákavá svou jednoduchostí. Stačí jen vyplnit a podepsat směnku a půjčka je vyřízená. Poskytovatelé půjček na směnku zpravidla nemají na žadatele vysoké nároky a mohou často nabídnout i vcelku velkou půjčku.

Proč se tedy půjčce na směnku raději vyhnout? Pokud ji uzavřete, neexistuje obrana před věřitelem, alespoň v případě, že neuzavřete ještě písemnou dohodu o tom, jakých způsobem a za jakých podmínek mohou být doplněny další náležitosti. To však zpravidla dlužníci nedělají, a tak se dostávají do velmi nevýhodné situace.

Je až k nevíře, kolik lidí je schopno podepsat prázdnou směnku či alespoň s nějakým chybějícím údajem. Člověk, který vám půjčuje peníze, ji pak může doplnit podle sebe, což mnozí zneužívají. Pokud podmínky plynoucí ze směnky nebudete dodržovat, dostanete se do finančních problémů. Poskytovatel může prodat také směnku jiné společnosti, které se peníze snaží vymoci soudně. Náklady na vymáhání půjčky tak stoupají a vše může skončit až exekucí na majetek či plat.

Reklama
půjčka
Nabídka online půjček
Snubní prsteny POLOMIO. Jak zjistit správnou velikost zásnubního prstenu a snubního prstenu. Svatební prsteny budou tak jedinečné, jak jedinečně si je vytvoříte. Jak s přehledem zvládnout žádost o ruku. Jak mít svatební prsteny z hvězdného prachu. Proč snubní prsten osázet drahými kameny? 12 tipů, jak vybrat snubní prsten a nezbláznit se. Víte, že ke zpečetění vašeho příběhu lásky, potřebujete prsteny celkem 3? Jak vybírat svatební zásnubní prsteny? Proč si při výběru svatebního prstenu dát na čas? Z jakého materiálu si nechat vyrobit svatební prsteny?

Hosted on MyDreams VPS server